انجمن تولیدکنندگان نوشت افزار

یادنگار

نشست دکتر مخبر با فعالان صنعت نوشت‌افزار ایرانی شهریور 1401

5/5 - (2 امتیاز)

هیچ کودک و نوجوان ایرانی نباید به واسطه مشکلات مالی و تهیه لوازم التحریر از تحصیل باز بماند

معاون اول محترم رئیس جمهور در نشست خبری با فعالان صنعت نوشت افزار ایرانی با بیان اینکه لذت‌بخش‌ترین صحنه‌های اولیه زندگی هر انسانی شروع سال جدید تحصیلی و تهیه اقلام مورد نیاز آن است،‌ گفت: نباید اجازه دهیم هیچ دانش آموز ایرانی به دلیل مسائل مالی قادر به تهیه نوشت‌افزار و کتب مورد نیاز خود نباشد.

به گزارش حوزه روابط عمومی انجمن نوشت افزار، محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور صبح امروز(شنبه) در نشست فعالین صنعت نوشت‌افزار ایرانی با تاکید بر اینکه اولویت اول کشور اقتصاد و مسائل معیشتی است اما تهاجم فرهنگی می‌تواند مانند یک موریانه به ارکان مکتب و جریان اعتقادی نظام اسلامی آسیب بزند، ادامه داد: نباید اجازه دهیم نمادهای ضد ارزش‌های ایرانی اسلامی برای کودکان و نوجوانان مان الگوسازی شود.

وی در این نشست که با حضور وزیر آموزش و پرورش و فعالان فرهنگی و تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان صنعت نوشت‌افزار در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در سالن حجاب برگزار شد، با بیان اینکه با وجود تاکیدات و منویات مقام معظم رهبری در سال‌های گذشته از موضوع تهاجم فرهنگی دشمنان در کشور غفلت شده، گفت: توجه به تربیت کودکان و نوجوانان ایرانی از دوران مهد کودک و دبستان مبتنی بر فرهنگ ایرانی اسلامی اهمیت اساسی دارد و باید نظارت‌های دقیقی بر نحوه آموزش‌ها و شیوه پرورش کودکان در نظام آموزش و پرورش و مهدکودک‌ها صورت گیرد.

نشست دکتر مخبر با فعالان صنعت نوشت افزار ایرانی شهریور 1401

معاون اول رئیس‌جمهور در این مراسم که همراه با آیین آغاز پویش ملی «همه حاضر» و تامین نوشت‌افزار دانش‌آموزان مناطق کم‌برخوردار برگزار شد، از فعالان صنعت نوشت‌افزار ایرانی خواست تا با تولیدات با کیفیت و قیمت مناسب، صنعت نوشت‌افزار ایرانی را قابل رقابت با تولیدکنندگان خارجی نمایند.

مخبر همچنین خطاب به فعالین این بخش تاکید کرد: اگر دولت به‌صورت کامل اطمینان یابد که تولیدکنندگان محصولات فرهنگی و نوشت‌افزار ایرانی قادر به تامین نیازهای داخلی هستند، نسبت به کنترل واردات محصولات مشابه خارجی با جدیت اقدام می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: تمام تمرکز نظام سلطه در کشورهای اسلامی تهی کردن فرهنگ اسلامی در میان مسلمان از جمله ایران است که باید با یک حرکت جهشی و سریع، هدف‌گذاری‌های صنعت نوشت‌افزار ایرانی در راستای تولیدات متناسب فرهنگ داخلی محقق شود.

معاون اول محترم رئیس‌جمهور با اشاره به نقش کلیدی صنعت نوشت‌افزار در حفظ فرهنگ ایرانی اسلامی با وجود تهاجم همه‌جانبه فرهنگی دشمنان علیه کودکان و نوجوانان، تصریح کرد: حفظ فرهنگ ایرانی اسلامی جزء دغدغه‌های جدی و راهبردی دولت، دیگر بخش‌های مدیریتی کشور و نیز آحاد جامعه است.

مخبر با تاکید بر اینکه شرکت‌های دانش بنیان و جوانان تحصیل‌کرده و نخبه از مزیت‌های کشور هستند، ادامه داد: شرکت‌های دانش بنیان توانسته‌اند در حداقل زمان و با بهترین کیفیت نیازها و خواسته‌های کشور را در بسیاری از حوزه‌ها برطرف کنند.

وی اظهار داشت: ضروری است فعالین صنعت نوشت‌افزار توجه بیشتری به توانایی این شرکت‌های دانش بنیان در راستای افزایش تولیدات خود داشته باشند.

نشست دکتر مخبر با فعالان صنعت نوشت افزار ایرانی شهریور 1401

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: دولت، وزارت آموزش و پرورش و خیرین باید با راه‌اندازی یک پویش قبل از شروع سال تحصیلی امکانات و تجهیزات نوشت‌افزاری و پوشاک دانش آموزان را به‌ویژه در مناطق محروم و کم‌برخوردار تهیه کنند تا دانش‌آموز ایرانی به‌ویژه در دوران دبستان با یک خاطره خوش و لذت‌بخش تحصیلات خود را آغاز نماید.

مخبر با بیان اینکه بخش مهمی از شخصیت انسان در اوایل زندگی شکل می‌گیرد و از محیط اطراف خود الگوسازی می‌کند، ادامه داد: آثار این الگوسازی همراه فرد در تمام طول زندگی باقی می‌ماند که توجه به صنایع فرهنگی به ویژه تولید محتوا، نوشت‌افزار و پویانمایی‌ها بهترین وسیله برای شکل‌دهی به شخصیت کودکان و نوجوانان است و شرکت‌های نوشت افزار و تولیدات محصولات فرهنگی باید با تأسی به ارزش‌های اسلامی و بهره‌گیری از فرهنگ تاریخی و غنی ایرانی در راستای شخصیت‌سازی و تولید محتوای متناسب با مقتضیات کشور حرکت کنند.

وی همچنین در حاشیه نشست فعالین صنعت نوشت افزار ایرانی از هشتمین نمایشگاه “ایران نوشت” بازدید کرد و با توضیحات مسئولان مربوطه در جریان چگونگی تولید و توزیع محصولات شرکت‌های ایرانی قرار گرفت.

یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش نیز در این مراسم با اشاره به اقدامات این وزارتخانه در راستای تولید و تامین کاغذ ایرانی برای نیازهای آموزشی مدارس در سراسر کشور گفت: وزارت آموزش و پرورش توانست با کمک تولیدکنندگان داخلی ظرفیت تولید کاغذ ایرانی را از 5 هزار تن تا حدود 40 هزار تن افزایش دهد و در کنار این اقدام مهم تاکید بر نوشت‌افزار ایرانی و تولید محتوا و پویانمایی‌های ایرانی اسلامی در مدارس کشور در آغاز سال جدید تحصیلی پیگیری شد.

امیرحسین مدنی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول نیز در این جلسه با اشاره به اقدامات این معاونت در زمینه‌های تهیه نوشت‌افزار مورد نیاز کودکان و نوجوانان در مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور، گفت: علاوه بر پویش تامین نوشت‌افزار، بهره‌گیری از انرژی‌های خورشیدی در 5 هزار مدرسه در مناطق محروم و نقاط مرزی برای ایجاد درآمد پایدار از انرژی‌های پاک و تامین نیازهای مدارس از اقدامات مهم معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در راستای ایجاد عدالت آموزشی در دولت سیزدهم است.

نشست دکتر مخبر با فعالان صنعت نوشت‌افزار ایرانی شهریور 1401

دراین جلسه جناب آقای صنعتکار (رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایی نوشت افزار کشور) درباره برخی مشکلات در حوزه صنعت و تولید نوشت افزار با کیفیت ایرانی و حمایتهایی که باید به صورت بگیرد تا این صنعت رشد نماید و از تهاجمات فرهنگی جلوگیری شود اعلام داشته اند که مالیات ارزش افزوده از این صنعت تولید کالاهای استراتژیک فرهنگی باید حذف شود و همانگونه که از دفاتر تحریر نیز حذف شده است و همچنین با توجه به اینکه نوشت افزار از کالاهای فرهنگی است مانند کتب و مطبوعات و انتشارات باید از مالیات بر عملکرد هم معاف گردد.

صنعتکار در ادامه خاطر نشان کرد با تغییر نرخ محاسبه حقوق ورودی مواد اولیه از 4200 تومان حدود 26000 تومان هزینه های گمرکی تقریباً شش برابر اضافه شده که همین امر باعث افزایش بهای تمام شده می گردد که مزیت رقابتی را کاهش می دهد. همچنین در مورد مستثنی شدن صنعت نوشت افزار از قطعی برق و افزایش ضریب سودآوری در مقایسه با سود سپرده‌های بانکی و غیره که به دلیل کمبود وقت مطالبات صنعت را طی نامه ای به معاون اول رئیس جمهور، جناب آقای مخبر تقدیم نمودند.

در ادامه نیز تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان صنعت نوشت‌افزار ایرانی به بیان اقدامات و پیشنهادات خود از جمله راه‌اندازی واحد تحقیق و توسعه در وزارت صمت، ایجاد آزمایشگاه همکار با سازمان استاندارد و حرکت در مسیر علمی تولید محصولات نوشت‌افزار، توسعه شرکت‌های نانو فناور با کمک شرکت‌های دانش بنیان و افزایش اشتغال‌زایی با توسعه کارخانه‌های تولیدی پرداختند.

از مطالبات و دغدغه‌های فعالان این صنعت نیز می‌توان به روند طولانی عرضه شخصیت‌های ایرانی در تولید نوشت‌افزار، تاکید بر مالکیت معنوی محتوا و شخصیت در تولیدات ایرانی، مشکلات در خرید مواد اولیه صنعت کاغذ، حمایت از این صنعت برای جلوگیری از تهاجم فرهنگی، تاکید بر معافیت‌های مالیاتی و ارزش افزوده در این صنعت و کمک برای ایجاد نقاط فروش محصولات ایرانی در سراسر کشور اشاره کرد.

نویسنده خبر: روابط عمومی انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان نوشت افزار کشور

لینک خبر در سایر سایت های خبری:

پایگاه اطلاع رسانی دولت

سایت تسنیم

سایت ایلنا

خبرگزاری مهر

به این مطلب امتیاز دهید:
5/5 - (2 امتیاز)

آخرین اخبار

نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران اکسپو 2024 | گزارش تصویری

ششمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران 1403 | ایران اکسپو 2024، به عنوان بزرگ‌ترین و مهم‌ترین رویداد تجاری در راستای نمایش توانمندی‌های صادراتی با بازارهای بین‌المللی، با حضور جمعی از فعالان اقتصادی در نمایشگاه بین المللی تهران در حال برگزاری است. علاقه مندان می‌توانند از تاریخ 8 لغایت 12 اردیبهشت ماه 1403 (برابر با 27 آوریل لغایت 1 می 2024) در مرکز نمایشگاه‌های بین المللی تهران حضور یافته و از نمایشگاه دیدن کنند. 

ششمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران 1403 | ایران اکسپو 2024

ششمین نمایشگاه توانمندیهای صادراتی جمهوری اسلامی ایران موسوم به IRAN EXPO 2024 به عنوان بزرگ‌ترین رویداد صادراتی کشور از تاریخ 8 تا12 اردیبهشت‌ماه 1403 در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود که برآوردها حاکی از بازدید بیش از 2500 تاجر و بازرگان از 119 کشور جهان از این نمایشگاه است.

لینک کوتاه:
اشتراک گذاری در:
برچسب ها: