انجمن تولیدکنندگان نوشت افزار

اساس نامه انجمن

 بسمه تعالي

«اساسنامه انجمن صنفي كارفرمايی تولیدکنندگان نوشت افزار کشور»

فصل يكم – كليات

ماده 1 – هدف :

به استناد مادة 131 قانون كار جمهوري اسلامي ايران و در اجراي آيين‌نامه انجمن‌هاي صنفي و كانون‌هاي مربوط و به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع و قانوني و بهبود وضع اقتصادي كارفرمايان كه خود متضمن حفظ منافع جامعه نيز باشد؛ اين انجمن صنفي تشكيل مي‌گردد.

ماده2- نام ، حوزة فعاليت و اقامتگاه قانوني انجمن صنفي :

نام : انجمن صنفي کارفرمايي تولیدکنندگان نوشت افزار کشور كه در اين اساسنامه به اختصار «انجمن صنفي» ناميده مي‌شود.

حوزة فعاليت انجمن صنفي: حوزة جغرافيايي سراسر ایران و در صورت لزوم و با کسب مجوز فعالیت از مراجع ذیربط، خارج از کشور بوده و محل استقرار دفتر مركزي آن در استان تهران، شهر تهران، خیابان 15 خرداد، بازار آهنگران، کوچه مسجد جامع، پاساژ زردوز، طبقه دوم، پلاک 47 مي‌باشد.

تبصره 1- هيأت مديره مي‌تواند هر زمان كه ايجاب نمايد، اقامتگاه قانونی انجمن صنفي را در محدوده حوزه فعاليت خود تغيير داده و مراتب را همزمان با اطلاع به اعضاء – از طريقي كه به تصويب مجمع عمومي رسيده باشد – به طور کتبي به وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي نيز منعکس نمايد.

تبصره 2 – روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی انجمن صنفی كارفرمايی تولیدکنندگان نوشت افزار کشور می‌باشد.

ماده 3- وظايف اساسي و عام انجمن صنفي :

1- كوشش در جهت استيفاي حقوق و خواستهاي مشروع و قانوني اعضاء از طريق ايجاد زمينه‌هاي مساعد به منظور نيل به اهداف انجمن.

2- جمع‌آوري اطلاعات، بررسي و تحقيق درباره مشكلات، شناخت نيازها و اولويتها.

3- برنامه‌ريزي براي تامين نيازهاي صنفي، آموزش، توسعه و گسترش فعاليت ها.

4- كوشش در ارتقاي بهره‌وري منابع و ظرفيت توليد، انتقال نوآوري تكنولوژيك.

5- سعي در بهبود كيفيت توليد يا بررسي، شناخت و استقرار روشهاي نوين كنترل كيفيت.

6- كوشش براي هماهنگي در امور آموزش، ارتقاي مهارت و تامين نيروي انساني مورد نياز، همكاري با وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي و ساير دستگاه‌ها و نهادهاي ذيربط براي انجام آموزش‌هاي مربوط به حفاظت فني و بهداشت كار.

7- برگزاری کلاس‌های آموزشی برای اعضاء.

8- اطلاع رسانی از طریق شبکه‌های مجازی اجتماعی، ایجاد سایت اینترنتی و بولتن خبری.

9- انجام تحقيقات لازم و ارائه نظر مشورتي و حقوقي در خصوص تهيه لوايح و طرح‌هاي مربوط به قوانين كار و تامين اجتماعي و مسائل رفاهي و حقوق قانوني كارفرمايان به مراجع ذيربط.

10- دريافت وروديه، حق عضويت و كمك‌هاي مالي داوطلبانه مطابق اساسنامه.

11- همكاري در جهت تأسيس، تقويت و گسترش شركتهاي تعاوني و صندوق قرض الحسنه مرتبط با وظايف انجمن صنفي به منظور برخورداري اعضاء از تسهيلات بيشتر.

12- حمايت و دفاع از حقوق و منافع صنفي و حرفه‌اي اعضاء از طريق ارايه پيشنهاد و جلب پشتيباني مراجع و سازمان‌هاي دولتي و ملي نسبت به هدف‌هاي انجمن.

13- خريد، فروش و تملك اموال منقول و غيرمنقول انجمن صنفي به نام و به حساب انجمن صنفي مشروط بر آنكه به قصد تجارت و جلب نفع نباشد .

14- پيوستن به انجمن‌هاي صنفي همگن به منظور تشكيل يا عضويت در كانون انجمن‌هاي صنفي مربوط با رعايت مقررات قانوني.

15- همكاري با ساير تشكل‌هاي صنفي و انجام ساير وظايف و اختياراتي كه به موجب مقررات قانوني بر عهدة انجمن‌هاي صنفي قرار داده شده يا خواهد شد.

16- قبول مسوؤليت و همكاري با وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نهادهاي رسمي در انجام وظايف و تكاليفي كه اين دستگاه‌ها به انجمن‌هاي صنفي محول مي‌كنند و آمادگي براي ارائه مشورت‌هاي لازم به آنها .

17- ايجاد ارتباط با تشكلها و سازمان‌هاي مرتبط با وظايف انجمن هاي صنفي يا كانون هاي مربوط در داخل كشور در چارچوب فعاليت‌هاي صنفي و قوانين و مقررات كشور.

18- شركت در مذاكرات حرفه‌اي با ساير سازمانهاي كارفرمايي ذيربط مشمول قانون و انعقاد پيمان‌هاي دسته جمعي با سازمان‌هاي كارگري .

19- همکاری مستمر با شرکت‌های دانش بنیان و استفاده از تکنولوژی نو جهت بهبود کیفی تولیدات.

ماده 4- وظايف اختصاصي انجمن صنفي :

پیگیری اجرای سیاست‌های کلان کشور و مقررات قانونی در رابطه با ممنوعیت خرید کالاهای وارداتی مشابه تولید داخل توسط ادارات دولتی.
جلب پشتیبانی مراجع دولتی نسبت به اهداف انجمن.
پیگیری و حمایت از کالاهای تولیدی ثبت شده در اداره ثبت مالکیتهای صنعتی و همچنین اجرای ماده 28 قانون ثبت اختراعات، طرحهای صنعتی و علائم تجاری مصوب سال 1386.
تعامل با دستگاههای نظارتی از جمله وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، اتاق اصناف، گمرک جمهوری اسلامی ایران، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و … در ارتباط با قوانین حمایت از حقوق مصرف کننده و تولیدکننده، نظام صنفی، تقلب، گمرکی، قاچاق کالا و همچنین تدوین قوانین مورد نیاز و همچنین پیگیری و معرفی کارشناس به مراجع قضایی جهت برخورد با کالاهای وارداتی قاچاق، تقلبی و مشابه محصولات تولید داخل در راستای حفظ منافع مادی و معنوی اعضاء.
همکاری با سازمان ملی استاندارد جهت تدوین و اصلاح استاندارد اجباری اعم از تولید و واردات کالا و مرتبط با صنعت نوشت افزار.
تلاش در جهت ایجاد بسترهای تولید نوشت افزارهایی که با فرهنگ ایرانی – اسلامی سنخیت داشته و همکاری با دستگاه‌های نظارتی جهت ساماندهی و تنظیم بازار در این راستا.
تعامل با وزارت صنعت، معدن و تجارت و گمرک جمهوری اسلامی ایران جهت جلوگیری از واردات بی رویه، اصلاح ارزش پایه و تعرفه کالاهای وارداتی.
تعامل با سازمان امور مالیاتی جهت اصلاح ساختار اخذ مالیات از واحدهای تولیدی.
برگزاری نمایشگاه‌ها، همایش‌های داخلی و خارجی جهت معرفی و یا فروش مستقیم محصولات تولیدی اعضاء انجمن و همچنین ایجاد بنگاه‌های پخش مستقیم کالا در راستای حمایت از حقوق مصرف کننده با رعایت موازین و مقررات قانونی مربوطه.
جمع‌آوری اطلاعات، بررسی و تحقیق در رابطه با بازار کشورهای دیگر جهت صادرات محصولات تولیدی اعضاء.
آگاه نمودن اعضاء به قوانین و مقررات
جمهوری اسلامی ایران در مورد حفظ حقوق مصرف کننده و الزام اعضاء به رعایت آن.
دریافت، نشر و اعلام قوانین مربوط به حرفه بین اعضاء.
چاپ نشریه تخصصی پس از اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح و توزیع در سراسر کشور.

فصل دوم

شرايط عضويت، تعليق، سلب عضويت و منابع مالي انجمن صنفي

ماده 5 – شرايط عضويت :

كليه اشخاص حقيقي و حقوقي در صورت دارا بودن شرايط زير مي‌توانند به عضويت اين انجمن صنفي درآيند :

1- تابعيت ايران.

2- شاغل در حرفه يا صنعت تولید نوشت افزار در حوزه فعاليت انجمن صنفي با ارايه مدارك شناسايي معتبرشامل: پروانه بهره‌برادری – کپی کارت ملی و شناسنامه – آخرین تغییرات روزنامه رسمی – 3 قطعه عکس 4*3

3- متدین به یکی از ادیان رسمی کشور.

3- ارائه مدارك معتبر مبني بر كارفرما بودن مطابق قانون كار.

4 – قبول و تعهد اجراي مقررات اين اساسنامه وتصميمات و مصوبات قانوني اركان انجمن صنفي.

5- پرداخت وروديه و حق عضويت به طور مرتب.

تبصره 1- كليه واجدان شرايط مي‌توانند آزادانه عضويت انجمن را بپذيرند و هيچ كس را نمي‌توان به عضويت در انجمن صنفي مجبور يا از قبول عضويت آن منع نمود.

تبصره 2- شكايت در خصوص عدم پذيرش عضويت متقاضيان به دليل عدم احراز شرايط عضويت توسط هيـأت مديره و يا تعليق عضويت اعضاء توسط بازرس در اولين جلسه مجمع عمومي مطرح مي شود و تصميمات مجمع در اين زمينه قطعي است.

تبصره 3 – در صورتي كه هر يك از اعضاء شرايط عضويت انجمن صنفي را از دست دهد؛ از عضويت در انجمن مستعفي شناخته مي‌شود، ليكن ملزم به انجام تعهدات قبلي است .

ماده 6 – موارد تعليق يا محروميت از عضويت انجمن صنفي :

1- عدم پرداخت به موقع حق عضويت تعيين شده با توجه به ماده 9 اين اساسنامه (با اعلام مسوؤلان مالي انجمن صنفي).

خوش آمدید

بازدیدکننده گرامی

به سایت جدید انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان نوشت افزار کشور خوش آمدید. این سایت در حال تکمیل است با این حال، شما می‌توانید از بخش های مختلف سایت دیدن نمایید.

درصورت وجود هر گونه سوال از بخش تماس با ما با ما در ارتباط باشید.