انجمن تولیدکنندگان نوشت افزار

یادنگار

نشست خبری هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوشت افزار ایران پنکس 1399

نشست خبری هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوشت افزار و تجهیزات مهندسی کشور(ایران پنکس 1399) به منظور اطلاع رسانی گسترده در صنف نوشت افزار و در سطح کشور در تاریخ 9  تیر ماه 1399 برگزار شد.

به گزارش روابط عومی ایران پنکس، کامبیز معتمد وزیری، معاونت امور نمایشگاهی با اشاره به اینکه نخستین فعالیت نمایشگاه شهر آفتاب در سال 99 با این رویداد از سر گرفته خواهد شد،‌ اظهار داشت:‌ علی رقم اینکه نمایشگاه از نظر اجرایی تعطیل بوده، ولی از نظر ساختاری و برنامه‌ریزی برای چگونگی برگزاری نمایشگاه در شرایط کرونا فعالیت این مجموعه ادامه داشته است.

وی با بیان اینکه مجموعه نمایشگاه شهر آفتاب نخستین پروتکل چگونگی برگزاری نمایشگاه را به سازمان توسعه تجارت و ستاد ملی کرونا ارسال کرد، گفت: در شرایط خاصی که وجود دارد سعی می کنیم از مجریان برگزاری نمایشگاه حمایت‌های لازم انجام شود زیرا ریسک‌کارها بالا رفته و و خود را متعهد و ملزم می دانیم با تغییر رویه، از فعالان حوزه نمایشگاهی حمایت کنیم.

ایران پنکس

مجید اکبری مدیر اجرایی نمایشگاه ایران پنکس اظهار کرد: این دوره از نمایشگاه شعار “با هم بزرگتر فکر کنیم” را محور اصلی قرار دادیم و حمایت و همکاری همه جانبه انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان نوشت افزار کشور، مجمع واردکنندگان نوشت افزار و اتحادیه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسی تهران را در کنار خود داریم.

وی مطرح کرد: در این نمایشگاه آخرین توانمندی ها و فناوری های پیشرفته در صنعت نوشت افزار ارائه می شود و همچنین زمینه توسعه بازار داخلی و نگاه استراتژیک به بازار های منطقه ای و صادرات محصولات تولیدی ایران با کیفیت و استاندارد های بین الملل فراهم می شود.
اکبری با بیان اینکه ارائه تکنولوژی و فناوری های نوین این صنعت از اهداف برگزاری این نمایشگاه است، گفت: ایجاد گسترش و همکاری مشترک در سطح بین الملل و انتقال دانش و تکنولوژی صنعت نوشت افزار از دیگر مزیت های برگزاری نمایشگاه نوشت افزار و لوازم مهندسی است، ازاینرو با تولیدات مشترک شرکت های داخلی و خارجی در جهت بالا بردن سطح کیفی و کمی محصولات گام برداشته می شود.
گفتنی است؛ درهفتمین دوره این نمایشگاه اجناس مربوط به سخت افزار های نوشتاری، اداری، بایگانی، مهندسی، هنری، دفاتر کمک آموزشی، محصولات فانتزی و هدایای تبلیغاتی در معرض نمایش قرار خواهد گرفت.
حضور تولیدکنندگان و بازدیدکنندگان تخصصی در هفتمین نمایشگاه نوشت‌افزار با رعایت پروتکلهای بهداشتی از طرف نمایشگاه اجرا خواهد شد و بازدیدکنندگان تخصصی جهت بالا تر بردن کیفیت حضور و همچنین  امنیت بهداشتی از طریق سایت ایرانپنکس ثبت نام خواهند شد.

در ادامه این نشست خبری موسی فرزانیان رئیس اتحادیه صنف نوشت افزار کشور در رابطه با  هفتمین نمایشگاه نوشت افزار و تجهیزات مهندسی اظهار داشت:‌ این نمایشگاه برای آشنایی واحدهای تولیدی با تجار و مصرف‌کنندگان است و با توجه به اینکه با وجود کرونا انجام امور سخت شده اما هدف ما این است که جریان تولید و کار در این صف هنوز ادامه دارد و در سال جهش تولید باید نشان دهیم که هنوز تولید ادامه داشته و توقفی در فعالیت ها ایجاد نشده است.
فرزانیان با تأکید بر اینکه کرونا هیچ خدشه ای در روند تولید ایجاد نکرده است، ادامه داد:‌ بزرگترین هدف ما در صنف نوشت افزار این است که تولید کنندگان با دانش روز دنیا در کنار واردکنندگان حضور داشته باشند و امیدواریم در این نمایشگاه مصرف کنندگان از واحدهای تولید به بهترین نحو استفاده کنند.
فرزانیان در خصوص افزایش تولیدات داخلی در این بخش گفت: در سال‌های گذشته جامدادی و کیف از اقلامی بود که به صورت گسترده و به مقدار زیاد  از کشور چین وارد می شد،  ولی سال گذشته در ششمین دوره  نمایشگاه نوشت افزار کشور (ایران پنکس 1398) انواع مختلف جامدادی و کیف تولید داخل کشور با کیفیت عالی عرضه شد.
رئیس اتحادیه صنف نوشت افزار با اشاره به مشکلاتی که برای برخی اقلام این بخش با مشکل روبه‌رو شد، گفت: این موضوع باعث شد تولید کنندگان به سمت تولید رفته و در این بخش پیشرفت خوبی داشته باشند زیرا توان لازم برای تولید در کشور وجود دارد.
حسین برخدا دبیر انجمن تولیدکنندگان نوشت افزار کشور در ادامه نشست خبری هفتمین نمایشگاه بین المللی نوشت افزار و لوازم مهندسی با بیان اینکه این نمایشگاه به یک ماه تأخیر در 14 مرداد تا 17 مرداد ماه سال جاری برگزار می‌شود، خاطر نشان کرد:‌ مجری برگزاری نمایشگاه نوشت افزار (ایران پنکس 1399) همه تلاش خود را برای اینکه حتما این نمایشگاه برگزار شود انجام می‌دهد زیرا با توجه به تحریم ها، لازم بود تولید کنندگان ایرانی تولیدات خود را به نمایش بگذارند.
وی با اشاره به حضور 100 شرکت‌کننده در دو سالن مجزا در این نمایشگاه، اظهار داشت:‌ تولید کشور در بسیاری از اقلام نوشت افزاری از جمله مداد، دفترچه،‌ جامدادی، خودکار و خمیربازی به خودکفایی رسیده و اقلام ذکر شده  به صورت کامل در داخل تولید می‌شود. بنابراین تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کردیم  و با توجه به ظرفیت بالایی که در داخل داریم توانستیم از تحریم‌ها استفاده کرده و تولیدات داخلی را افزایش و ارتقا دهیم.
برخدا با بیان اینکه برخی از اقلامی که به خود کفایی رسیده دارای استانداردهای اروپایی هستند، تصریح کرد:‌ به زودی اقلام دیگری نیز به فهرست اقلامی که به خودکفایی در تولید داخل کشور به آن رسیده ایم ضافه خواهد شد.

حمیدرضا غضنفری در این نشست خبری به عنوان رئیس هیات مدیره مجمع وارد کنندگان نوشت افزار کشور، اظهار داشت:‌ برگزاری نمایشگاه نوشت افزار ایران پنکس در شهر آفتاب در ابتدا با واکنش منفی برخی از غرفه داران مواجه شد ولی پس از اینکه در سال گذشته این نمایشگاه در شهر آفتاب برگزار شد، نظرها تغییر کرد زیرا در شهر آفتاب بیشتر متخصصان و مشتریان بازدیدکننده هستند و این نیاز نمایشگاه را برطرف می‌کند.
وی با بیان اینکه مشکل اصلی ما و البته خیلی از حوزه‌ ها تعیین قانون های یک شبه است، ادامه داد:‌ علاوه بر اینکه واردکنندگان با توجه به قوانین فعلی دچار مشکل شده‌اند، تولید کنندگان نیز برای ورود مواد اولیه خود دردسر دارند.

اینکه گفته می‌شود به خودکفایی رسیده‌ایم،  باید بگویم این اتفاق در تعداد اندکی از موارد رخ داده است. زیرا همین مداد و خودکاری که در داخل تولید می‌شود، چوب و مواد مشکی داخل مداد، ‌نوک خودکار و جوهر آن وارداتی است، و یا حتی کیف و جامدادی که در داخل تولید می‌شود ممکن است برخی از اقلام جزئی آن وارداتی باشند و تنها در داخل دوخته بشوند.
غضنفری خاطر نشان کرد: برخی از اقلام نوشت افزاری وارد شده در گمرک مانده است  و واردکنندگان نمی‌دانند وضعیت 6 ماه و یا 1 سال آینده شان چه خواهد شد تا بر اساس آن برنامه‌ریزی کنند. ثبت سفارش یک کالا چند ماه زمان‌بر است ولی از زمانی که در اردیبهشت ماه بانک مرکزی اعلام کرد که با محدودیت ارزی روبه‌رو است و تنها به کالاهای اساسی ارز تعلق می‌گیرد، .ما با وضعیت ارزی و قوانین جدیدی که صادر می‌شوند به مشکل برخوردیم.

برخدا در ادامه نشست در خصوص واردات مواد اولیه نوشت افزارها گفت: برای حوزه نوشت افزار، با توجه به تعاملاتی که با وزارت صنعت و انجمن های تولیدکننده انجام شد، به سه هدف، نیازسنجی و برای تولید محصولات وارداتی و توسعه تولید آن در داخل، افزایش عمق تولید و حرکت به سمت کاهش واردات و برنامه‌ریزی برای صادارت است.

وی تصریح کرد: با توجه به ممنوعیت‌ها و محدودیت‌هایی که در واردات وجود دارد، قاچاق نوشت افزار زیاد و قابل توجه است به خصوص از بنادر گناوه و بانه این اقلام فراوان وارد کشور می شود. همچنین کیفیت این محصولات عموما پایین و از برندهای بی‌نام و نشان است و از دستگاه‌های اجرایی از جمله انجمن‌های تولیدکننده، ستاد مبارزه با قاچاق کالا، گمرک و … درخواست می‌کنیم این موضوع را پیگیری و در خصوص نظارت بیشتر اقدام کنند.

پایان خبر

منبع خبر:  ایران پنکس

به این مطلب امتیاز دهید:

آخرین اخبار

افتتاحیه نمایشگاه نوشت‌افزار ایرانپنکس 1403 | گزارش تصویری

نهمین نمایشگاه تخصصی بین‌المللی نوشت‌افزار و تجهیزات اداری و مهندسی کشور ایرانپنکس۱۴۰۳ و سومین نمایشگاه تخصصی اسباب‌بازی و صنایع وابسته‌ی ایرانتویکس ۱۴۰۳، با حمایت انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان نوشت افزار کشور، در محل دائمی مرکز نمایشگاهی شهر آفتاب تهران در تاریخ ۲۲ تا ۲۵ خرداد ماه ۱۴۰۳ از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ عصر برگزار خواهد شد.

لینک کوتاه:
اشتراک گذاری در:
برچسب ها: