انجمن تولیدکنندگان نوشت افزار

آیت الله مکارم شیرازی: بازار چاپ و نشر در کشور آشفته هست/ دولت نظارتی بر ارائه کاغذ ندارد

به گزارش انجمن تولید کنندگان نوشت افزار کشور به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهر قم،  آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی صبح امروز در جلسه درس خارج فقه و اصول که  در مسجد اعظم برگزار شد، گفت: در کمال تأسف دولت نظارتی روی نرخ کاغذ ندارد. به‌دلیل مشکلات تأمین کاغذ بازار کتاب و نشر با مشکلات جدی روبه‌رو شده، امروزه تعداد اشخاص کتاب‌خوان در کشور کسرشده، کاهش اشخاص کتاب‌خوان در کشور با عقب‌گرد فکری و دینی جامعه می‌تواند همراه گردد.

وی با انتقاد از وضع آشفته‌بازار کاغذ در کشور تصریح کرد: دولت برای واردات کاغذ، ارز 4200 تومانی به تجار اختصاص می‌دهد اما همچنان وضع بازار چاپ و نشر مثل پیشین آشفته هست، این مسائل نشان می‌دهد دولت نظارت درستی بر روی مساله کاغذ و چاپ و نشر ندرد.

مرجع تقلید شیعیان دنبال کرد: در کمال تأسف نظارت درستی از طرف دولت روی مساله کاغذ نیست، عده‌ای از تجار برای واردات کاغذ ارز دولتی دریافت کرده‌اند اما یا با این مراجع سوءاستفاده‌های دیگری کرده‌اند یا اجناس واردشده را با چند برابر نرخ حقیقی به دست مردم می‌رسانند، همه این مسائل از عدم نظارت توسط دولت متاثر شده هست.

استاد معروف حوزه علمیه با اشاره به ارزش مساله کاغذ عنوان نمود: واقعیت این بوده که دولت و وزارت ارشاد در بخش واردات و ارائه کاغذ کارکرد ضعیفی دارند، مساله کاغذ و کتاب‌خوانی به سبب ارزش ویژه‌ای که دارد باید به‌درستی در کشور مدیریت گردد.

به این مطلب امتیاز دهید:

آخرین اخبار

نشست دکتر مخبر با فعالان صنعت نوشت‌افزار ایرانی شهریور 1401

معاون اول محترم رئیس جمهور با بیان اینکه لذت‌بخش‌ترین صحنه‌های اولیه زندگی هر انسانی شروع سال جدید تحصیلی و تهیه اقلام مورد نیاز آن است،‌ گفت: نباید اجازه دهیم هیچ دانش آموز ایرانی به دلیل مسائل مالی قادر به تهیه نوشت‌افزار و کتب مورد نیاز خود نباشد.

لینک کوتاه:
اشتراک گذاری در:
برچسب ها:

خوش آمدید

بازدیدکننده گرامی

به سایت جدید انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان نوشت افزار کشور خوش آمدید. این سایت در حال تکمیل است با این حال، شما می‌توانید از بخش های مختلف سایت دیدن نمایید.

درصورت وجود هر گونه سوال از بخش تماس با ما با ما در ارتباط باشید.