انجمن تولیدکنندگان نوشت افزار

یادنگار

معطل ماندن 1800 کانتینر لوازم تحریر در گمرک

نایب ریاست اتحادیه کتاب و لوازم تحریر اصفهان دلیل این افزایش نرخ را بالا رفتن نرخ ارز عنوان نمود و اضافه کرد: مواد اولیه کاغذ دفاتر، مقوای جلد آن و مرکبی که برای چاپ جلد آن استفاده می گردد، وارداتی هست. وی با اشاره به افزایش نرخ دیگر اقلام لوازم التحریر در اصفهان، اظهار کرد: به عنوان مثال مدادرنگی جعبه فلزی 12 عددی از یک برند ایرانی تا 6 ماه قبل 98 هزار تومان بود، اما همین محصول حالا با نرخ 155 هزار تومان به فروش می رسد.  سعیدی اظهار کرد: 1800 کانتینر اقلام متفاوت لوازم تحریر و مواد اولیه آن طی چند ماه پیش در گمرک مانده هست و دولت باید به ترخیص آن سرعت ببخشد تا وضع بازار لوازم تحریر به تعادل برسد. وی با تاکید بر اینکه حالا با توجه به فصل خرید لوازم تحریر، نباید به سبب سختگیری گمرک، این لوازم و مواد اولیه آن چند ماه در گمرکات ایران معطل بماند، تصریح نمود: دولت باید با اذن ترخیص لوازم تحریر در گمرک، باعث تعادل وضع و شکستن بازار گردد. نایب ریاست اتحادیه کتاب و لوازم تحریر اصفهان اظهار کرد: استفاده لوازم تحریر پایین آمده هست، چراکه یک کارگر نسبت به پارسال تنها 10 تا 15 درصد افزایش دستمزد داشته، اما لوازم مصرفی 50 درصد گران شده هست، بنابراین قدرت خرید مردم کسرشده هست.

انتهای پیام

به این مطلب امتیاز دهید:

آخرین اخبار

نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران اکسپو 2024 | گزارش تصویری

ششمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران 1403 | ایران اکسپو 2024، به عنوان بزرگ‌ترین و مهم‌ترین رویداد تجاری در راستای نمایش توانمندی‌های صادراتی با بازارهای بین‌المللی، با حضور جمعی از فعالان اقتصادی در نمایشگاه بین المللی تهران در حال برگزاری است. علاقه مندان می‌توانند از تاریخ 8 لغایت 12 اردیبهشت ماه 1403 (برابر با 27 آوریل لغایت 1 می 2024) در مرکز نمایشگاه‌های بین المللی تهران حضور یافته و از نمایشگاه دیدن کنند. 

ششمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران 1403 | ایران اکسپو 2024

ششمین نمایشگاه توانمندیهای صادراتی جمهوری اسلامی ایران موسوم به IRAN EXPO 2024 به عنوان بزرگ‌ترین رویداد صادراتی کشور از تاریخ 8 تا12 اردیبهشت‌ماه 1403 در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود که برآوردها حاکی از بازدید بیش از 2500 تاجر و بازرگان از 119 کشور جهان از این نمایشگاه است.

لینک کوتاه:
اشتراک گذاری در:
برچسب ها: