انجمن تولیدکنندگان نوشت افزار

معطل ماندن 1800 کانتینر لوازم تحریر در گمرک

نایب ریاست اتحادیه کتاب و لوازم تحریر اصفهان دلیل این افزایش نرخ را بالا رفتن نرخ ارز عنوان نمود و اضافه کرد: مواد اولیه کاغذ دفاتر، مقوای جلد آن و مرکبی که برای چاپ جلد آن استفاده می گردد، وارداتی هست. وی با اشاره به افزایش نرخ دیگر اقلام لوازم التحریر در اصفهان، اظهار کرد: به عنوان مثال مدادرنگی جعبه فلزی 12 عددی از یک برند ایرانی تا 6 ماه قبل 98 هزار تومان بود، اما همین محصول حالا با نرخ 155 هزار تومان به فروش می رسد.  سعیدی اظهار کرد: 1800 کانتینر اقلام متفاوت لوازم تحریر و مواد اولیه آن طی چند ماه پیش در گمرک مانده هست و دولت باید به ترخیص آن سرعت ببخشد تا وضع بازار لوازم تحریر به تعادل برسد. وی با تاکید بر اینکه حالا با توجه به فصل خرید لوازم تحریر، نباید به سبب سختگیری گمرک، این لوازم و مواد اولیه آن چند ماه در گمرکات ایران معطل بماند، تصریح نمود: دولت باید با اذن ترخیص لوازم تحریر در گمرک، باعث تعادل وضع و شکستن بازار گردد. نایب ریاست اتحادیه کتاب و لوازم تحریر اصفهان اظهار کرد: استفاده لوازم تحریر پایین آمده هست، چراکه یک کارگر نسبت به پارسال تنها 10 تا 15 درصد افزایش دستمزد داشته، اما لوازم مصرفی 50 درصد گران شده هست، بنابراین قدرت خرید مردم کسرشده هست.

انتهای پیام

به این مطلب امتیاز دهید:

آخرین اخبار

نشست دکتر مخبر با فعالان صنعت نوشت‌افزار ایرانی شهریور 1401

معاون اول محترم رئیس جمهور با بیان اینکه لذت‌بخش‌ترین صحنه‌های اولیه زندگی هر انسانی شروع سال جدید تحصیلی و تهیه اقلام مورد نیاز آن است،‌ گفت: نباید اجازه دهیم هیچ دانش آموز ایرانی به دلیل مسائل مالی قادر به تهیه نوشت‌افزار و کتب مورد نیاز خود نباشد.

لینک کوتاه:
اشتراک گذاری در:
برچسب ها:

خوش آمدید

بازدیدکننده گرامی

به سایت جدید انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان نوشت افزار کشور خوش آمدید. این سایت در حال تکمیل است با این حال، شما می‌توانید از بخش های مختلف سایت دیدن نمایید.

درصورت وجود هر گونه سوال از بخش تماس با ما با ما در ارتباط باشید.