گمرک برای ترخیص لوازم التحریر سنگ اندازی می کند

به گزارش انجمن تولید کنندگان نوشت افزار کشور به نقل از گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، روزنامه رسمی دولت در گزارشی با انتقاد از سنگ اندازی گمرک در مسیر ترخیص لوازم التحریر نوشت: گویا دست و پای گمرک برای ترخیص کالا بسته گردیده است. عباس هدایتیان ریاست پیشین اتحادیه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسی که سال‌ها در این حوزه فعالیت کرده است از دولت می‌خواهد که نسبت به ترخیص نوشت افزار در گمرکات اقدام گردد تا بازار با کم بودن و افزایش نرخ بیشتر از این رو به رو نشود.

گویا گمرک در مقابل ترخیص کالاها با بخشنامه‌های متعددی روبه‌رو است و خودش هم نمی‌داند که در ترخیص کالاها چه کاری را باید انجام دهد. کدام کالا در گمرک بماند و کدام کالاها ترخیص گردد. گویا در بخش تولید شرایط خوب تر شده است و دست کم تولیدکنندگان می‌توانند مواد اولیه خود را ترخیص کنند.اما حرکت لاکپشتی در این مسیر موجب شده کالاهایی که با ارزهای ارزان‌تر وارد کشور شده است با ارز گران‌تر به دست مصرف‌کننده برسد.

به این مطلب امتیاز دهید:

آخرین اخبار

افزایش ۳۰ درصدی قیمت نوشت‌ افزار در آستانه سال تحصیلی کرونایی/ برخی لوازم‌التحریر موجود، غیربهداشتی‌اند

رئیس انجمن تولیدکنندگان نوشت افزار گفت: درحال حاضر و پس از گذشت دوسال از شیوع ویروس کرونا، محصولات نوشت افزار در سال جاری و در مقایسه با وضعیت دو سال پیش بازار لوازم التحریر، ۳۰ درصد افزایش قیمت داشته است.

لینک کوتاه:
اشتراک گذاری در:
برچسب ها:

خوش آمدید

بازدیدکننده گرامی

به سایت جدید انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان نوشت افزار کشور خوش آمدید. این سایت در حال تکمیل است با این حال، شما می‌توانید از بخش های مختلف سایت دیدن نمایید.

درصورت وجود هر گونه سوال از بخش تماس با ما با ما در ارتباط باشید.