انجمن تولیدکنندگان نوشت افزار

نمایشگاه های ارائه مستقیم لوازم التحریر در سه نقطه گیلان برپا گردید

به گزارش انجمن تولید کنندگان نوشت افزار کشور به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت،‌ محمود خانزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت:‌ با همت سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت و اتاق اصناف گیلان،‌ نمایشگاه‌های ارائه لوازم‌التحریر،‌ کیف و کفش و لوازم جانبی در سه شهرستان رشت،‌ لاهیجان و صومعه‌سرا ‌در حال برپایی هست.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان ‌صنعت،‌ معدن و تجارت گیلان عنوان نمود:‌ این سازمان سالانه همزمان با فرا رسیدن ایام دوباره فعال شدن مدرسه ها و با کمک اتاق اصناف استان گیلان جهت رفاه حال مردم اقدام به برپایی نمایشگاه‌های ارائه مستقیم اقلام مورد احتیاج دانش‌آموزان می‌کند.

خانزاده تاریخ شروع به کار نمایشگاه‌های سال کنونی را 16 شهریور و تاریخ انتهاء آن‌ها را 26 شهریور اعلام نمود و اضافه کرد:‌ در نمایشگاه‌ بین‌المللی رشت بیشتر از 200 غرفه فعال می باشند که در آن‌ها به ارائه کالاهایی مثل پوشاک،‌ کیف و کفش،‌ لوازم‌التحریر،‌ مواد غذایی و مواد پروتئینی اقدام شده هست.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان ‌صنعت،‌ معدن و تجارت گیلان ابراز داشت:‌ سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به مدد اتاق اصناف استان تمهیداتی را اندیشیده‌اند تا در سایر شهرستان‌های دیگر که نمایشگاه در آنها دایر نیست فروش‌های فوق‌العاده توسط صنوف برگزار گردد.

خانزاده از افزایش نرخ انواع لوازم‌التحریر در نمایشگاه‌های پائیزه سال کنونی اطلاع داد و بیان داشت:‌ به دلیل افزایش نرخ ارز و واردات مواد اولیه از خارج کشور،‌ نرخ انواع لوازم‌التحریر دچار افزایش شده هست به به صورتی که در نمایشگاه سال کنونی با افزایش 20 تا 30 درصدی آن‌ها مواجهیم.

وی از فعالیت‌های کمیته نرخ گذاری در نمایشگاه‌های ارائه لوازم‌التحریر حرف زد و تصریح نمود: ‌کارشناسان اتحادیه‌ها،‌ نماینده اتاق اصناف گیلان و نماینده سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان بر نحوه قیمت‌گذاری کالاهای قابل ارائه در نمایشگاه‌های پائیزه گیلان نظارت می‌کنند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان ‌صنعت،‌ معدن و تجارت گیلان گفت:‌ نمایندگان کمیته قیمت‌گذاری با رویت و کاوش فاکتورهای خرید هر کدام از غرفه‌داران حاضر در این نمایشگاه‌ها و مطابقت آن با هم،‌ تمامی اجناس را با دست کم 15 درصد زیر نرخ بازار نرخ‌گذاری می‌کنند.

خانزاده با اهتمام بر اینکه در گیلان تاحالا مواردی در مورد احتکار لوازم‌التحریر رخ نداده هست عنوان نمود:‌ با وجود اینکه در گیلان تنها چند واحد تولیدی در این حوزه فعالیت می‌کنند اما با نظارت‌های دقیق بازرسان و مشارکت متقابل تمامی صنوف مشکلی در این زمینه ایجاد نشده هست.

 

به این مطلب امتیاز دهید:

آخرین اخبار

نشست دکتر مخبر با فعالان صنعت نوشت‌افزار ایرانی شهریور 1401

معاون اول محترم رئیس جمهور با بیان اینکه لذت‌بخش‌ترین صحنه‌های اولیه زندگی هر انسانی شروع سال جدید تحصیلی و تهیه اقلام مورد نیاز آن است،‌ گفت: نباید اجازه دهیم هیچ دانش آموز ایرانی به دلیل مسائل مالی قادر به تهیه نوشت‌افزار و کتب مورد نیاز خود نباشد.

لینک کوتاه:
اشتراک گذاری در:
برچسب ها:

خوش آمدید

بازدیدکننده گرامی

به سایت جدید انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان نوشت افزار کشور خوش آمدید. این سایت در حال تکمیل است با این حال، شما می‌توانید از بخش های مختلف سایت دیدن نمایید.

درصورت وجود هر گونه سوال از بخش تماس با ما با ما در ارتباط باشید.