انجمن تولیدکنندگان نوشت افزار

واردات هزار و ۳۳۰ تن لوازم التحریر/ مشکل مابه التفاوت ارز واردات مواد اولیه نوشت افزار حل گردید

به گزارش انجمن تولید کنندگان نوشت افزار کشور به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از ارتباطات عمومی گمرک ایران ؛ علی معقولی مدیرکل مرکز واردات و امور منطقه های آزاد و مخصوص اقتصادی گمرک اظهار کرد : مشکل اتحادیه وارد کنندگان لوازم التحریر حل شده و روند واردات عادی هست . معقولی به ارتباط صورت گرفته از سوی گمرک با اتحادیه واردکنندگان لوازم التحریر اشاره نمود و اظهار کرد: در عکس العمل به مباحث مطرح شده، از سوی گمرک با اتحادیه ارتباط گرفته گردید و مشخص گردید ، مشکل، کد رهگیری بانک و ما به التفاوت بوده که در کمال خوشبختی حل شده هست. مدیرکل مرکز واردت گمرک در انتهاء از واحد های تولیدی و اتحادیه ها خواست در صورت بروز هر مشکل گمرکی، مشکلات خود را با مسئولان گمرکات اجرایی مطرح نمایند و در صورت حل نشدن  گمرک ایران آماده برطرف این مشکلات هست. در نتیجه گزارش ؛ طبق اطلاعات مندرج در سیستم جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی گمرک ، در پنج ماهه اول سالجاری به مقدار یک هزار و ۳۳۰ تن انواع درج کرد افزار و مواد اولیه آن به اعتبار ۹ میلیون و ۵۱۷ هزار دلار وارد کشور شده هست که با توجه به ممنوعیت واردات بعضی کالاهای پایانی نوشت افزار شاهد افزایش واردات مواد اولیه این کالاها از طریق گمرکات به کشور بوده ایم . واردات مواد اولیه نوشت افزار مشمول تخصیص ارز دولتی هست و در گروه دوم کالایی قرار دارد . علاوه بر این مواد اولیه این کالاها معاف از پرداخت ما به التفاوت ارز می باشند.

به این مطلب امتیاز دهید:

آخرین اخبار

نشست دکتر مخبر با فعالان صنعت نوشت‌افزار ایرانی شهریور 1401

معاون اول محترم رئیس جمهور با بیان اینکه لذت‌بخش‌ترین صحنه‌های اولیه زندگی هر انسانی شروع سال جدید تحصیلی و تهیه اقلام مورد نیاز آن است،‌ گفت: نباید اجازه دهیم هیچ دانش آموز ایرانی به دلیل مسائل مالی قادر به تهیه نوشت‌افزار و کتب مورد نیاز خود نباشد.

لینک کوتاه:
اشتراک گذاری در:
برچسب ها:

خوش آمدید

بازدیدکننده گرامی

به سایت جدید انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان نوشت افزار کشور خوش آمدید. این سایت در حال تکمیل است با این حال، شما می‌توانید از بخش های مختلف سایت دیدن نمایید.

درصورت وجود هر گونه سوال از بخش تماس با ما با ما در ارتباط باشید.