انجمن تولیدکنندگان نوشت افزار

یادنگار

واردات هزار و ۳۳۰ تن لوازم التحریر/ مشکل مابه التفاوت ارز واردات مواد اولیه نوشت افزار حل گردید

به گزارش انجمن تولید کنندگان نوشت افزار کشور به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از ارتباطات عمومی گمرک ایران ؛ علی معقولی مدیرکل مرکز واردات و امور منطقه های آزاد و مخصوص اقتصادی گمرک اظهار کرد : مشکل اتحادیه وارد کنندگان لوازم التحریر حل شده و روند واردات عادی هست . معقولی به ارتباط صورت گرفته از سوی گمرک با اتحادیه واردکنندگان لوازم التحریر اشاره نمود و اظهار کرد: در عکس العمل به مباحث مطرح شده، از سوی گمرک با اتحادیه ارتباط گرفته گردید و مشخص گردید ، مشکل، کد رهگیری بانک و ما به التفاوت بوده که در کمال خوشبختی حل شده هست. مدیرکل مرکز واردت گمرک در انتهاء از واحد های تولیدی و اتحادیه ها خواست در صورت بروز هر مشکل گمرکی، مشکلات خود را با مسئولان گمرکات اجرایی مطرح نمایند و در صورت حل نشدن  گمرک ایران آماده برطرف این مشکلات هست. در نتیجه گزارش ؛ طبق اطلاعات مندرج در سیستم جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی گمرک ، در پنج ماهه اول سالجاری به مقدار یک هزار و ۳۳۰ تن انواع درج کرد افزار و مواد اولیه آن به اعتبار ۹ میلیون و ۵۱۷ هزار دلار وارد کشور شده هست که با توجه به ممنوعیت واردات بعضی کالاهای پایانی نوشت افزار شاهد افزایش واردات مواد اولیه این کالاها از طریق گمرکات به کشور بوده ایم . واردات مواد اولیه نوشت افزار مشمول تخصیص ارز دولتی هست و در گروه دوم کالایی قرار دارد . علاوه بر این مواد اولیه این کالاها معاف از پرداخت ما به التفاوت ارز می باشند.

به این مطلب امتیاز دهید:

آخرین اخبار

نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران اکسپو 2024 | گزارش تصویری

ششمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران 1403 | ایران اکسپو 2024، به عنوان بزرگ‌ترین و مهم‌ترین رویداد تجاری در راستای نمایش توانمندی‌های صادراتی با بازارهای بین‌المللی، با حضور جمعی از فعالان اقتصادی در نمایشگاه بین المللی تهران در حال برگزاری است. علاقه مندان می‌توانند از تاریخ 8 لغایت 12 اردیبهشت ماه 1403 (برابر با 27 آوریل لغایت 1 می 2024) در مرکز نمایشگاه‌های بین المللی تهران حضور یافته و از نمایشگاه دیدن کنند. 

ششمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران 1403 | ایران اکسپو 2024

ششمین نمایشگاه توانمندیهای صادراتی جمهوری اسلامی ایران موسوم به IRAN EXPO 2024 به عنوان بزرگ‌ترین رویداد صادراتی کشور از تاریخ 8 تا12 اردیبهشت‌ماه 1403 در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود که برآوردها حاکی از بازدید بیش از 2500 تاجر و بازرگان از 119 کشور جهان از این نمایشگاه است.

لینک کوتاه:
اشتراک گذاری در:
برچسب ها: