انجمن تولیدکنندگان نوشت افزار

توزیع بسته های نوشت افزار و معاینه رایگان محصلین منطقه های محروم

توزیع بسته های درج کرد افزار و معاینه رایگان محصلین منطقه های محرومحبیب درگاهی ریاست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در صحبت با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: طرح ارمغان مهر به‌ مناسبت شروع فصل دوباره فعال شدن مدرسه ها  از 15 شهریور تا 25 مهرماه در سراسر استان ها و شعب جمعیت هلال احمر کشور اجرایی می گردد و دانش‌آموزان نیازمند منطقه های محروم و کم بهره مند روستایی از محل کمک خیرین و داوطلبان، ملزومات تحصیلی مثل نوشت افزار، کیف و کفش، پوشاک و غیره دریافت می‌کنند.

ریاست سازمان داوطلبان با اشاره به اینکه 10 درصد مبالغ تألیف شده برای محصلین سانحه دیده مدنظر داشته شده هست، اظهار کرد: 10 درصد مبالغ تألیف شده ، سال کنونی برای تامین ملزومات تحصیلی و البسه استان های سانحه دیده  از خشکسالی و زمین لرزه سیستان و بلوچستان  و کرمانشاه مدنظر داشته شده هست که بر طبق ارزیابی های صورت گرفته آمار محصلین در استان سیستان و بلوچستان بیشتر از 55  هزار و 600 نفر و در دو شهر ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب استان کرمانشاه بیشتر از 21 هزار نفر هست.

مراحل اجرایی طرح ارمغان مهر

درگاهی با بیان مراحل اجرایی طرح ارمغان اظهار کرد: فراخوان عمومی و اختصاصی، نشست هم اندیشی با خیران، نیکوکاران و حامی های برای همکاری در برنامه، اطلاع رسانی از طریق رسانه های جمعی و معرفی شماره حساب امور خیریه  جمعیت استان، استفاده از حجم خانه های داوطلبی و پایگاه های فرهنگی مساجد، شناسایی و اولویت بندی منطقه های و روستاهای محروم، بهره گیری بهینه از همکاری موسسات مردم نهاد مربوط و نهادهای دولتی، غیردولتی، ادارات، ارگان ها، کارخانجات و کارکنان آنان جهت پشتیبانی از اجرای طرح، دعوت از واحد های تولیدی و توزیعی برای اهدای مایحتاج تحصیلی محصلین، سازگاری با فروشگاه ها برای دریافت بن تخفیف کالا و اقلام تحصیلی، تهیه و توزیع اقلام در منطقه های شناسایی شده با همیاری خیرین از مراحل اجرایی طرح ارمغان مهر هست.

وی عنوان نمود: سال گذشته با اجرای این طرح به طور سراسری در کشور ، احتیاج جمع کثیری از محصلین منطقه های محروم و نیازمند به خدمات ذکر شده مرتفع گردید.

اغراض طرح ارمغان مهر

درگاهی در مورد هدف اجرای طرح ارمغان مهر تصریح نمود: هدایت کمک های مردمی در زمینه پشتیبانی از محصلین بی بضاعت، تدوین الگویی جامع و نوین برای عرضه خدمات حمایتی به محصلین محروم، استعدادیابی و شناسایی محصلین تیزهوش و هدایت آنان به مدرسه ها خاص (استعدادهای درخشان)، ایجاد زمینه همکاری خیرین و نیکوکاران در اجرای برنامه های بشردوستانه جمعیت، آگاهی قسمتی عمومی نسبت به ماموریت ها و برنامه های بشردوستانه جمعیت و تامین دست کم ملزومات تحصیلی محصلین خانواده های نیازمند در ایام بهار دانش از عمده اهدافی هست که برای طرح ارمغان مهر تشریح شده هست.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اظهار کرد: خوب ترین سن برای جابه جایی تمام و نهایت ارزش‌ها سنین کودکی و نوجوانی هست و هدف اصلی  اجرای این طرح ، پیام صلح و دوستی و استفاده از خدمات داوطلبانه برای حل مشکلات جامعه هست.

درگاهی در انتهاء اضافه کرد: این هدایا همان  لوازم بهداشتی و دفتر و مدادهای معمولی می باشند که محصلین در یک سال تحصیلی به آنان احتیاج دارند، اما در ذات این بسته ها یک تفاوت با اهمیت وجود دارد ؛ آن هم این که جدای از کاربرد کلیدی شان ، دوست داشتن و به فکر همنوع بودن را در ضمیر ناخودآگاه این کودکان زنده می کنند؛ به نحوی که با این کار یك عضو  و داوطلب فعال را در آینده برای کمک به جمعیت هلال احمر معرفی می کند که شاید اگر بخواهیم از طریق معمول چنین رخدادی بیافتد،  باید هزینه های بسیاری را متحمل شویم.

 

به این مطلب امتیاز دهید:

آخرین اخبار

نشست دکتر مخبر با فعالان صنعت نوشت‌افزار ایرانی شهریور 1401

معاون اول محترم رئیس جمهور با بیان اینکه لذت‌بخش‌ترین صحنه‌های اولیه زندگی هر انسانی شروع سال جدید تحصیلی و تهیه اقلام مورد نیاز آن است،‌ گفت: نباید اجازه دهیم هیچ دانش آموز ایرانی به دلیل مسائل مالی قادر به تهیه نوشت‌افزار و کتب مورد نیاز خود نباشد.

لینک کوتاه:
اشتراک گذاری در:
برچسب ها:

خوش آمدید

بازدیدکننده گرامی

به سایت جدید انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان نوشت افزار کشور خوش آمدید. این سایت در حال تکمیل است با این حال، شما می‌توانید از بخش های مختلف سایت دیدن نمایید.

درصورت وجود هر گونه سوال از بخش تماس با ما با ما در ارتباط باشید.