انجمن تولیدکنندگان نوشت افزار

کاغذ داخلی جوابگوی ۲۰ درصد احتیاج کشور هست/ کاغذ گران نمی توان

کاغذ داخلی جوابگوی ۲۰ درصد احتیاج کشور هست/ کاغذ گران نمی‌شودبه گزارش انجمن تولید کنندگان نوشت افزار کشور به نقل از خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، هفته گذشته بود ابوالفضل روغنی ریاست سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا از از توقف تولید کاغذ چاپ و تحریر در کارخانه‌های داخلی کشور اطلاع داد و اظهار کرد: کاغذ‌های وارداتی بازار را تسخیر کرده اند.

وی اضافه کرد: کارخانه‌های داخلی می‌توانند ۶۰ درصد احتیاج داخلی کاغذ روزنامه و ۴۰ درصد احتیاج کل کشور به کاغذ تحریر را تامین کنند.

ریاست سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا در حالی از قدرت کارخانه‌های داخلی برای تامین ۶۰ درصد احتیاج داخلی کاغذ روزنامه و ۴۰ درصد احتیاج کل کشور به کاغذ تحریر خبر داده که سید حسین میرباقری مهرآبادی ریاست اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان دیدگاهی خلاف صحبت‌های ریاست سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا گفته بود و اضافه کرد: میزان تولید داخلی آنچنان بالا نیست و تنها ۱۰ الی ۲۰ درصد احتیاج داخل را می‌تواند تامین کند.

ریاست اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا تصریح نمود: کاغذ‌های خوبی تولید نمی‌کنیم و از کیفیت در سطح خوبی قرار ندارند و برای چاپ فرآورده ها متفاوت جنس شایسته ای ندارند.

وی اظهار کرد: کاغذ‌های داخلی زیادتر برای کار‌های تک رنگ و کار‌هایی که نفیس نیستند می‌توانند استفاده گردند اما، در همین حد هم تولیدات داخلی جوابگو نیستند.

میرباقری مهرآبادی در جواب به این سئوال که تولیدات داخلی زیادتر در چه زمینه‌ای استفاده می‌شوند، گفته بود: تولیدات داخلی زیادتر برای تولید کارتن، کاغذ روزنامه و مقوای پشت دوزی و مقدار اندکی هم برای تحریر استفاده می‌شوند و کاغذ گلاسه، مقوا‌های بهداشتی و مقوای کارتی اصلا تولید نداریم.

ریاست اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا افزود: از نظر نرخ فرآورده ها داخلی استعداد رقابت با فرآورده ها وارداتی می باشند اما، به سبب کیفیت پایین نمی‌توانند از نظر کیفیت رقابت کنند.

وی در مورد مبادی ورودی کاغذ‌ها به کشور اظهار کرد: عمده کاغذ کشور از اندونزی، کره جنوبی و چین وارد می‌شود.

میرباقری مهرآبادی در جواب به این سئوال که آیا نرخ کاغذ با افزایش روبه رو خواهد گردید یا خیر اضافه کرد: گرانی کاغذ به مسائل داخلی رابطه ای ندارد و یکی از علل گرانی کاغذ طی چند وقت اخیر، افزایش نرخ جهانی خود کاغذ بود، در حال حاضر بازار تقریبا در ثبات قرار دارد و اگر اتفاق خاصی برای بازار ارز نیفتد تحولی در قیمت‌ها نخواهیم داشت.

 

به این مطلب امتیاز دهید:

آخرین اخبار

نشست دکتر مخبر با فعالان صنعت نوشت‌افزار ایرانی شهریور 1401

معاون اول محترم رئیس جمهور با بیان اینکه لذت‌بخش‌ترین صحنه‌های اولیه زندگی هر انسانی شروع سال جدید تحصیلی و تهیه اقلام مورد نیاز آن است،‌ گفت: نباید اجازه دهیم هیچ دانش آموز ایرانی به دلیل مسائل مالی قادر به تهیه نوشت‌افزار و کتب مورد نیاز خود نباشد.

لینک کوتاه:
اشتراک گذاری در:
برچسب ها:

خوش آمدید

بازدیدکننده گرامی

به سایت جدید انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان نوشت افزار کشور خوش آمدید. این سایت در حال تکمیل است با این حال، شما می‌توانید از بخش های مختلف سایت دیدن نمایید.

درصورت وجود هر گونه سوال از بخش تماس با ما با ما در ارتباط باشید.