انجمن تولیدکنندگان نوشت افزار

تدوین برنامه جامع پشتیبانی از کالای ایرانی در وزارت آموزش و پرورش

به گزارش انجمن تولید کنندگان نوشت افزار کشور به نقل از خبرگزاری تسنیم،‌ سید محمد بطحایی در گفت و گو با رادیو ضمن اشاره به نامگذاری سال 97 به سال «حمایت از کالای ایرانی» از سوی مقام معظم رهبری اضافه کرد: ایجاد و تقویت فرهنگ استفاده از کالای داخلی من جمله با اهمیت ترین الزامات برای تحقق شعار سال هست.

وی علاوه بر این تصریح نمود: استفاده کالاهای بیگانه تا وقتی که به عنوان یک امر ناپسند و مذموم در بین تمامی لایه های جامعه رسوخ پیدا نکند خیلی نمی شود به تحقق پذیری شعار سال یعنی پشتیبانی از کالای ایرانی به شکل بایسته و شایسته امیدوار بود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دوران کودکی و نوجوانی در تقویت فرهنگ استفاده کالاهای ساخت داخل بسیار با اهمیت هست، اظهار کرد: در حال حاضر برنامه های درسی و آموزشی کشورتا اندازه ای به این مبحث پرداخته ولی به قدر کفایت نبوده هست.

بطحایی بیان داشت: سفارش مقام معظم رهبری در زمینه پشتیبانی از کالای ایرانی باید آغاز تازه ای برای تمامی دستگاه های اجرایی و آحاد مردم باشد تا یک نهضت عمومی برای تحقق شعار سال در جامعه شکل گیرد.

وی اظهار کرد: پشتیبانی از کالای ایرانی پله اول توسعه یافتگی در حوزه اقتصاد داخلی هست.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: این نهاد بعد از تعطیلات عید نوروز برنامه جامعی در زمینه تقویت و توسعه کالای ایرانی تدوین و دربین کودکان و نوجوانان سراسر کشور به فاز اجرا در خواهد آورد.

وی با تاکید بر اینکه پرداختن به بحث بسیار با اهمیت پشتیبانی از کالای ایرانی نیازمند عزم ملی و عزم جمعی هست، اظهارداشت: تجربه سایر کشورهای جهان این مبحث را ثابت نموده هست.

بطحایی در بخش دیگری از اظهارات خود اظهار کرد: استفاده از کالای بیگانه در حالیکه کشور همچنان با رکود اقتصادی دست به گریبان هست باید به یک بحث مذموم و ناپسند تلقی شود.

وزیر آموزش و پرورش یادآورشد: نقش این وزارتخانه دربحث فرهنگ سازی وایجاد گفتمان برای استفاده کالاهای ایرانی در جامعه بسیار پر رنگ وحائز اهمیت هست.

به این مطلب امتیاز دهید:

آخرین اخبار

نشست دکتر مخبر با فعالان صنعت نوشت‌افزار ایرانی شهریور 1401

معاون اول محترم رئیس جمهور با بیان اینکه لذت‌بخش‌ترین صحنه‌های اولیه زندگی هر انسانی شروع سال جدید تحصیلی و تهیه اقلام مورد نیاز آن است،‌ گفت: نباید اجازه دهیم هیچ دانش آموز ایرانی به دلیل مسائل مالی قادر به تهیه نوشت‌افزار و کتب مورد نیاز خود نباشد.

لینک کوتاه:
اشتراک گذاری در:
برچسب ها:

خوش آمدید

بازدیدکننده گرامی

به سایت جدید انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان نوشت افزار کشور خوش آمدید. این سایت در حال تکمیل است با این حال، شما می‌توانید از بخش های مختلف سایت دیدن نمایید.

درصورت وجود هر گونه سوال از بخش تماس با ما با ما در ارتباط باشید.