انجمن تولیدکنندگان نوشت افزار

یادنگار

تدوین برنامه جامع پشتیبانی از کالای ایرانی در وزارت آموزش و پرورش

به گزارش انجمن تولید کنندگان نوشت افزار کشور به نقل از خبرگزاری تسنیم،‌ سید محمد بطحایی در گفت و گو با رادیو ضمن اشاره به نامگذاری سال 97 به سال «حمایت از کالای ایرانی» از سوی مقام معظم رهبری اضافه کرد: ایجاد و تقویت فرهنگ استفاده از کالای داخلی من جمله با اهمیت ترین الزامات برای تحقق شعار سال هست.

وی علاوه بر این تصریح نمود: استفاده کالاهای بیگانه تا وقتی که به عنوان یک امر ناپسند و مذموم در بین تمامی لایه های جامعه رسوخ پیدا نکند خیلی نمی شود به تحقق پذیری شعار سال یعنی پشتیبانی از کالای ایرانی به شکل بایسته و شایسته امیدوار بود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دوران کودکی و نوجوانی در تقویت فرهنگ استفاده کالاهای ساخت داخل بسیار با اهمیت هست، اظهار کرد: در حال حاضر برنامه های درسی و آموزشی کشورتا اندازه ای به این مبحث پرداخته ولی به قدر کفایت نبوده هست.

بطحایی بیان داشت: سفارش مقام معظم رهبری در زمینه پشتیبانی از کالای ایرانی باید آغاز تازه ای برای تمامی دستگاه های اجرایی و آحاد مردم باشد تا یک نهضت عمومی برای تحقق شعار سال در جامعه شکل گیرد.

وی اظهار کرد: پشتیبانی از کالای ایرانی پله اول توسعه یافتگی در حوزه اقتصاد داخلی هست.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: این نهاد بعد از تعطیلات عید نوروز برنامه جامعی در زمینه تقویت و توسعه کالای ایرانی تدوین و دربین کودکان و نوجوانان سراسر کشور به فاز اجرا در خواهد آورد.

وی با تاکید بر اینکه پرداختن به بحث بسیار با اهمیت پشتیبانی از کالای ایرانی نیازمند عزم ملی و عزم جمعی هست، اظهارداشت: تجربه سایر کشورهای جهان این مبحث را ثابت نموده هست.

بطحایی در بخش دیگری از اظهارات خود اظهار کرد: استفاده از کالای بیگانه در حالیکه کشور همچنان با رکود اقتصادی دست به گریبان هست باید به یک بحث مذموم و ناپسند تلقی شود.

وزیر آموزش و پرورش یادآورشد: نقش این وزارتخانه دربحث فرهنگ سازی وایجاد گفتمان برای استفاده کالاهای ایرانی در جامعه بسیار پر رنگ وحائز اهمیت هست.

به این مطلب امتیاز دهید:

آخرین اخبار
لینک کوتاه:
اشتراک گذاری در:
برچسب ها: