انجمن تولیدکنندگان نوشت افزار

یادنگار

سرگرمی های بزرگان شعر و داستان

همشهری شش و هفت – لیلا دلارستانی: این گمان اشتباه هست که برای مبدل شدن به یک نویسنده تنها کافی هست کتاب قرائت کرد و پشت میز تحریر نشست و ساعت ها روی کلماتی که قرار هست نوشته گردد تمرکز نمود. در حقیقت دانشمندان رفتارشناس طی تحقیقاتی که انجام داده اند متوجه گردیدند قدرت ذهنی اشخاص تنها با انجام یک فعالیت خاص پرورش نمی یابد، لکن فردی موفق هست که همزمان چند کار را انجام می دهد. این امر درباره نویسندگی نیز صدق می کند و اغلب نویسندگان و شاعران معروف سرگرمی هایی غیر از نوشتن داشته اند که به صورت غیرمستقیم روی کیفیت کار آنان تاثیر گذاشته هست. در اینجا به صورت چکیده به بعضی از این نویسندگان و سرگرمی های آنان می پردازیم.

سرگرمی های بزرگان شعر و داستان

هاروکی موراکامی

این نویسنده ژاپنی محبوب در حقیقت یک دونده دو ماراتن آماتور هست. موراکامی معتقد هست نویسنده علاوه بر قدرت ذهنی باید از نظر بدنی نیز سالم باشد، زیرا نوشتن یک کار فرسایشی و سخت هست و احتیاج به پشتکار دارد. به همین سبب موراکامی وقتی که روی یک داستان کار می کند، همه روزه ده کیلومتر می دود یا هزار و پانصد متر شنا می کند.

سرگرمی های بزرگان شعر و داستان

پس وقتی که این بار یکی از کتاب های موراکامی را می خوانید، بدانید که او برای نوشتن آن عرق بسیاری ریخته هست.

ویکتور هوگو

هوگو نویسنده و آزادیخواه معروف فرانسوی در داستان هایش توصیفات بسیار دقیق و زنده ای از صحنه ها دارد. خود او هم در وقتی که داستان نمی درج کرد، نقاشی می کشید و چند نقاشی از او به جا مانده هست. هر چند هوگو نقاش معروف ای نشد ولی همین کار موجب گردید تا با توجه زیادتر و یک دید عکسی منحصر به فرد داستان های خود را بنویسد.

سرگرمی های بزرگان شعر و داستان

استیون کینگ

استیون کینگ نویسنده معروف کتاب های مهیب همیشه دلش قصد داشت یک خواننده راک گردد اما بنا بر عللی سر انجام نویسنده گردید. با این وجود این علاقه به طور مستمر با او بود و درنهایت کینگ با کمک چند نویسنده دیگر یک گروه موسیقی تشکیل داد و به آرزوی خود به نحوی رسید. او حالا برای اقدامات خیریه کنسرت هایی برگزار می نماید و برای علاقه مندانش می قرائت کرد.

سرگرمی های بزرگان شعر و داستان

جی آر آر تالکین

او یک زبان شناس بود و به چند زبان مسلط بود. این علاقه چنان در تالکین عمیق بود که خودش چند زبان اختراع کرده بود و بعضی نامه هایش را با آنان می درج کرد.

سرگرمی های بزرگان شعر و داستان

ارنست همینگوی

همینگوی به صورت کلی شخصیت ماجراجویی داشت و اغلب دست به اقدامات پر هیجان می زد؛ به عنوان نمونه او طی جنگ جهانی اول و جنگ داخلی اسپانیا به عنوان خبرنگار جنگی فعالیت داشت و حتی طی جنگ مجروح هم گردید.

سرگرمی های بزرگان شعر و داستان

با این شرح مختصر از اقدامات همینگوی در می یابید که تمام شخصیت های داستان های او بخش هایی از وجود خود او و تجربیاتی می باشند که در طول دوره های متفاوت زندگی به دست آورده بود.

امیلی دیکنسون

سرگرمی های بزرگان شعر و داستان

لئو تولستوی

تفریح تولستوی خیلی ذهنی بود و احتیاج به فعالیت بدنی چندانی نداشت.

سرگرمی های بزرگان شعر و داستان

آگاتا کریستی

تاثیر این سفرها در چندین داستان کریستی مشابه «قتل در بین النهرین» قابل رویت هست.

سرگرمی های بزرگان شعر و داستان

آین رند

آین رند نویسنده و فیلسوف روسی – آمریکایی که به علت نگارش رمان پرفروش علمی – تخیلی «اطلس شورید» شناخته می گردد، علاقه خاصی به تألیف تمبر داشت. او پس از ان که از نوشتن خسته می گردید، در هنگام وقت ها فراغتش به مرتب کردن آلبوم تمبرش می پرداخت و اعتقاد داشت این کار انرژی لازم برای نوشتن را دو مرتبه به وی می دهد.

سرگرمی های بزرگان شعر و داستان

فرانتس کافکا

سرگرمی های بزرگان شعر و داستان

به این مطلب امتیاز دهید:

آخرین اخبار

گزارش تصویری نمایشگاه زنگ مهر

تولیدکنندگان نوشت افزار در نمایشگاه تهران معاون صنایع عمومی وزارت صمت گفت : تولیدکنندگان نوشت افزار که محصولات خود را با قیمت مناسب عرضه می

لینک کوتاه:
اشتراک گذاری در:
برچسب ها: